Parashikimi i motit për sot

2017-07-12 në ora 07:27

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës  ka njoftuar se temperaturat minimale sot do të lëvizin ndërmjet 16-17 gradë Celsius, kurse ato maksimale ndërmjet 33-35 gradë Celsius.

Ndërsa nga nesër pritet të bien temperaturat maksimale për 5 – 6 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale kanë lëvizur ndërmjet 16-17 gradë Celsius, kurse  maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 33-35 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i  veriperëndimit dhe jugperëndimit me shpejtësi deri 4m/s.  Nga dita nesërme do të ketë ulje të temperaturave maksimale për 5-6 gradë”, thuhet në njoftimin e këtij institute.