Përfitimet e ngrënies së peshkut

2017-04-23 në ora 18:08

Është thënë prej kohësh se prodhimet e detit janë të shëndetshme dhe ne duhet të hamë më shumë nga ajo, por është pak më e komplikuar se kaq.

Ushqimi deti është shumë i shëndetshëm për të ngrënë, të gjitha gjërat që merren parasysh. Peshku dhe butakët janë një burim i rëndësishëm i proteinave, vitaminave dhe mineraleve. Por çka është e rëndsishme të përmendet janë përbërjet e ushqimeve të detit si acidi yndyror omega-3, acidi docosahexaenoic (DHA) dhe acid eicosapentaenoic (EPA), të cilat janë të dobishme për shëndetin.

Omega-3 janë të kërkuara sot në botën e të ushqyerit, dhe shumë studime vëzhguese kanë treguar se përfitojnë nga to një sërë kushtesh si presioni i lartë i gjakut, goditja, kanceret e caktuara, astma, diabeti i tipit 2 dhe sëmundja e Alzheimerit, shkruan MSN, transmeton Gazeta Shneta.

Megjithatë, nuk ka një marrëveshje shkencore të plotë mbi përfitimet shëndetësore të omega-3, veçanërisht kur merret parasysh mungesa e provave të forta nga gjykimet klinike të zakonshme.

Dëshmia më e fortë ekziston për një përfitim shëndetësor kardiovaskular, dhe nga konsumimi i ushqimeve deti (jo vetëm vaji i peshkut), gjë që është e rëndësishme, pasi që dihet se sëmundja e zemrës është shkaku kryesor i vdekjes në botë./Gazeta Shneta/