Pija që shëron mbi 60 sëmundje

2017-03-13 në ora 11:08

Bëhet fjalë për një kombinim substancash natyrale por që mund të përdoret për të kuruar më shumë se 60 sëmundje midis të cilave:

Eliminon parazitët nga trupi.

Minimizon rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare dhe disa lloj sëmundjesh kancerogjene. Ka veti anti-inflamatore.

Rregullon sheqerin në gjak (dhe shumë të tjera).

Përbërësit:

1/2 lugë xhenxhefil pluhur
1/2 lugë kanellë në pluhur
1/2 lugë shafran Indie
1 lugë vaj ekstra i virgjër arrë kokosi
1 lugë miell i papërpunuar
1 filxhan ujë të nxehtë
Përgatitja:

Përgatitja është shumë e thjeshtë. I përzieni substancat e mësipërme duke i trazuar me kujdes dhe pija “mrekullibërëse” është gati. Ju bëftë mirë!