Prishtinë, plus 141 raste pozitive me Covid-19 brenda 24 orëve

2021-02-21 në ora 15:07

Pak qaste më parë, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka bërë të ditur se nga 2,996 testime të kryera janë konfirmuar 398 raste pozitive me Covid-19.

Fatkeqësisht, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë një pacientë, si pasojë e përkeqësimit të gjendjes shëndetësore nga Covid-19 shkruan GazetaShneta.

“Rasti i vdekjes është nga komuna: Drenas 1 rast (39 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 66.380 raste nga 285.900 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.572 raste të vdekjes”, thuhet në njoftimin e fundit të IKSHPK-së.

Përgjatë kësaj periudhe janë shëruar 228 pacientë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 58,169.

Nga 398 raste të raportuara sot, 141 prej tyre janë regjistruar vetëm në kryeqytet.

Aktualisht, vendi ynë po përballet me 6,639 raste aktive./GazetaShneta/