Prizren: Vrau gruan në sytë e fëmijëve, dënohet me 12 vjet burg (Video)

2017-04-12 në ora 08:57

Nebih Berisha është dënuar me 12 vjet e gjashtë muaj burg për vrasjen e bashkëshortes së tij Zejnepe Berishës.

Vendimi është shpallur sot nga gjykata e Prizrenit.

Nebih Berisha akuzohet se në mbrëmjen e 23 tetorit 2015 në shtëpinë e tij duke përdorur një thikë e privoi nga jeta bashkëshorten Zejnepe Berisha dhe i shkaktoi lëndime trupore vajzës së tij. /Kallxo.com

Pse u vra Zejnepe Bytyqi nga burri i saj?

Vuajtjet e saj morën fund. Por vetëm tani kur hyri në varr këtu në Senetisht të Suharekës.

Kështu pas shumë telasheve e rrahjeve, Zejnepe Bytyqit edhe vdekja i erdhi nga burri, Nebi Berisha.

Janë familjarët e saj, që e kanë hapur të pamën për 40-vjeçaren, ata që tregojnë për jetën e saj plotë probleme me bashkëshortin,njofton Klan Kosova.

Ndërsa motra tjetër e së ndjerës tregon se si ka ardhur deri tek vdekja e viktimës.

4 fëmijët e familjes Berisha ishin të pranishëm në shtëpi, kur babai ua vrau nënën, të premten mbrëma.

Me të dëgjuar për rastin familjarët kishin dalë në vendin e ngjarjes.

Edhe policia konfirmon se viktima kishte dosje ankesash të mëhershme.

Sipas familjarëve, viktima e kishte liruar vetë burrin nga burgu vitin e kaluar, pas premtimeve se ai nuk do të ushtronte dhunë mbi të.