Pse e fshiu Facebook këtë fotografi? (FOTO)

2017-03-08 në ora 22:54

Heather Walker, një nënë nga Tennessee, ka postuar një fotografi me djalin e saj të posalindur në rrjetet sociale dhe bashkëshortin e saj.

Walker i dha jetë fëmijës së saj, por ky i fundit u lindë me probleme dhe të meta më 15 shkurt të këtij viti, shkruan Gazeta Shneta.

Por, Facebook ka vendosur që të fshijë të gjitha fotografitë që Heather ka postuar në këtë rrjet social.

“Facebook ka fshirë të gjitha për shkak të përmbajtjes. Ata lejojnë njerëzit të postojnë gjithçka, edhe fotografi nudo, por mua s’më lejojnë të postojë fotografi të krijesës së bukur të Zotit”, u shpreh Heather.

Për të protestuar rreth kësaj, Ëalker dhe miqtë e saj e postuan sërish këtë fotografi, por Facebook e dënoi atë për 24 orë. /Gazeta Shneta/