Pse Kate Middleton e lyen fytyrën e saj me Nutella?

2017-03-31 në ora 15:13

Gratë nëpër botë vdesin pas fytyrës së bukur dhe të pastër të Katë Middleton. Tani ajo ka ndarë sekretin për fytyrën e shkëlqyeshme: Ajo e lyen fytyrën me Nutella, transmeton Shneta.

Deborah Mitchell e cila përkujdeset për Kate ka treguar se ajo në shtëpi bënë një tretman për fytyrë që përbëhet nga Nutella, pak sheqer dhe zbutës i buzëve.

Kjo tingëllon si shumë e shijshme dhe e lirë, drejtori ie spitalit të Fakultetit të Praktikës së Dermatologjisë ne Shkollën e mjekësisë në Icahn ka treguar se ju mund edhe mos ta përdorni këtë metodë.

“Kjo mund t’i kryejë punë asaj dhe regjimit të saj të bukurisë, por ne nuk kemi informata se cfar procedura tjera ajo bën,” tha ai. Përdorimi i sheqerit si ‘scrub’ është në rregull, por ai ka frike se poret e fytyrës mund të bllokohen pasi që Nutella ka shumë përbërës nga vajrat e ndryshme.

“Poret e mbyllura shkaktojnë shpërthim të daljës së akneve dhe do të ishte shqetësimi numër një,” tha ai. “Edhe pse lajthia është burim i mirë i vitamiës E dhe antioksidantëve, unë nuk do ta preferoja që ta përdordni Nutellën në fytyrësn tuaj”.Më mirë është të përdorni vajin e lajthisë për ta përfituar një trajtim më natyral.

Përderisa Nutella funksionon si trajtim për fytyrën e Kate, ju më mirë është të hani atë se sa ta shpërndani në fytyrë. / Gazeta Shneta /