Pse nuk duhet t’i puthni e t’i lejoni të tjerët të puthin beben tuaj

2018-08-06 në ora 12:29

Mund të jetë e vështirë të rezistojmë për ta puthur këtë krijesë të vogël shumë të ëmbël e të lezetshme, jo vetëm për prindërit, por edhe për të afërmit.

Por, puthja gjithashtu do të thotë një transferim i mikrobeve të dëmshme në një shkallë alarmante, përcjell Gazeta Shneta.

Pra, për hir të fëmijës suaj, sistemi imunitar i të cilit është ende i dobët, në mënyrë rigoroze mbani puthjet dhe rezistoni tundimit për t’i ngjitur buzët atij!/gazetashneta