Receta e vetme efikase për zbardhjen e dhëmbëve dhe largimin e ënjtjeve të mishit të tyre

2017-07-07 në ora 13:56

Ne duhet ta ruajmë trupin tonë në mënyrë të përsosur nga toksinat dhe bakteret. Gjithashtu kemi nevojë për t’i përkushtuar shumë vëmendje për kujdesin e gojës, si dhe përkujdesjen e trupit pasi e dimë se lëndët ushqyese i marrim përmes gojës. Çdo gjë nëpërmjet gojës ndikon në shëndetin tonë, transmeton Gazeta Shneta.

Këtu kemi ilaçin më efikas për zbardhjen e dhëmbëve dhe largimin e ënjtjeve të dhëmbëve.

Ja çfarë ju nevojitet:

  • 1 lugë sodë buke
  • Gjysmë lugë gjelle kripë
  • Gjysmë filxhani hidrogjen
  • Ujë të ngrohtë
  • Lëngu i gargaritjes
  • Furçë dhëmbësh

METODA:

Përzieni sodën dhe kripën, pastaj njomni furçën me këtë përzierje. Fërkojini butësisht dhëmbët pas 5 minutash shpëlarje.

Më vonë, përzieni ujin dhe hidrogjenin dh fërkojini sërish dhëmbët.

Pas kësaj bëjeni pastrimin e dhëmbeve me penjë dhe largoni ënjtjet me butësi për të mbajtur mishrat më të butë nga dëmtimi.

Në fund shpëlajni përsëri me lëng gargare dhe mbani gojën e pastër./Gazeta Shneta/