Shenjat gjatë shtatzënisë që tregojnë se do të lindni një djalë

2018-06-08 në ora 12:22

Ju jeni shtatzënë dhe foshnja juaj nuk dëshiron të ju lejojë të hyni në sekretin më të madh të tij / saj. Nëse ata janë të ngulitur mirë dhe të shtrënguar, fëmija juaj nuk dëshiron që ju të dini se çfarë gjinie është.

Nëntë muaj është një kohë e gjatë. Në fund të fundit, çfarë nëse ju nuk dëshironi të ngjryosni dhomën e tyre të verdhë ?! Këtu janë disa tregime të vjetra  që të dini nëse ju jeni duke pritur një djalë.

Urina e errët: Mom Junction thotë se nëse urina juaj është e errët, mund të jetë një shenjë se fëmija juaj është mashkull. Lindja më e lehtë do të thotë të kesh një vajzë. Hidhni urinën tuaj në dy lugë sode buke. Nëse flluskon, keni një djalë, nëse jo atëherë keni në vajzë.

Gjiri juaj i djathtë është më i madh se i majti: Gjinjtë tuaj do të rriten gjatë shtatzënisë për t’u përgatitur për ushqyerjen me gji, por nëse gjoksi juaj i djathtë është më i madh se ai majtas, do të keni një djalë. Nëse e majta është më e madhe, atëherë është një vajzë.

Kur flokët tuaj rriten më shpejt se zakonisht: Mbani mend: nivele më të larta të testosteronit nënkupton rritjen e flokëve. Kjo është arsyeja pse legjenda thotë se nëse flokët tuaj po rriten më shpejt se zakonisht, ju keni një djalë, transmeton Gazeta Shneta.

Ju jeni vazhdimisht duke fjetur në anën tuaj të majtë: Today sugjeron marrjen parasysh në cilën anë ju zgjoheni në mëngjes. Nëse je në anën tënde të majtë, është një djalë! E djathta, do të thotë se është një vajzë.

Ashtu si me flokët tuaj, nivelet më të larta të testosteronit që sjellin një djalë mund t’ju bëjnë më pak agresiv./Gazeta Shneta/