Shokuese: Babai braktis foshnjën 2-javëshe në parking (VIDEO)

2017-07-27 në ora 18:25

Daniel Stephen Mitchell ishte bërë baba për herë të parë në fillim të këtij muaji.

Por gëzimi duket se ishte jetëshkurtër.

Babai i adoleshentit u kap në CCTV të hënën, duke lënë djalin e tij të porsalindur në një park të makinave në Kaliforni, transmeton Gazeta Shneta.

Video tregon 18-vjeçarin duke tërhequr butësisht kapsulën e foshnjës, e cila ishte e mbuluar me një pëlhurë.

Ai është parë duke vendosur kapsulën pranë makinës përpara se të hyjë ngadalë në ulsën e shoferit.

Pas ndalimit për të kontrolluar nëse dikush është duke shikuar, ai e kthen makinën pak, pushon përsëri, pastaj del jashtë, duke lënë fëmijën atje.

Babi 18-vjeçar ishte i liruar me kusht, pasi kishte akuza të shumta kriminale që lidheshinn me një vjedhje në fund të qershorit.

Sipas KCRA, Danieli kishte akuza të shumëfishta, duke përfshirë: rrezikimin e fëmijës, braktisjen e fëmijës, kryerjen e një krim dhe posedimin e kokainës së dyshuar.