Shpejtoni procesin e djegies së yndyrave duke pirë verë

2017-03-28 në ora 09:09

Është e vërtetë – ju mund ta luftoni dhjamin me verë.

Hulumtuesit në Universitetin Shtetëror të Oregonit kanë gjetur se të konsumi rrush të zi në çfarëdo mënyre mund të e forcojnë aftësinë e trupit për të djegur dhjamin, transmeton Gazeta Shneta.

Acidi ellagjik, një antioksidant i gjetur në këtë frutë shihet se zvogëlon shpejtësinë e rritjes së qelizave të dhjamit dhe rrit nivelin në të cilin mëlçia juaj e shkrinë atë.

Këto janë 3 ushqime të cilat poashtu janë të pasura me adicin ellagjik.

Arrat

Këto kanë më shume acid ellagjik sesa çdo lloj tjetër i ushqimit. Ju i përfitoni të njëjtat benefite si nga arrat si nga vaji i arrave.

Mjedrat

Si të freskëta, njashtu dhe të ngrira, këto fruta të malit janë burim i acidit ellagjik.

Shega

Fruti përplot fara ka acid ellagjik që trupi juaj e konverton në një acid që shkrinë dhjamin.  /Gazeta Shneta/