Si të mbrohemi nga alergjia e polenit?

2017-05-04 në ora 15:17

Ekspertët thonë se përzierja me naftë e bën polenin edhe më të ngurtë se zakonisht duke çuar në ethe, në astmë, si dhe në lotimin e syve, sinuset dhe mushkëritë.

Sipas Dr Paul Carson, nga Shoqëria Britanike për Alergji dhe Imunologji Klinike, tymi i makinave shkakton një smog që pengon grurin e poleneve të del në atmosferë shkruan The Sun, transmeton Gazeta Shneta.

Një në pesë prej nesh ndikohet nga alergjia e polenit në një moment në jetën tonë dhe numri i të sëmurëve në Britani të Madhe do të rritet nga 18million në 31.8million deri në vitin 2030, sipas ekspertëve.

Por nuk ka nevojë të bllokoheni në një dhomë të ajrosur ende.

Këtu janë disa nga etiketat tona për shpëtimin nga alergjia e polenit:

Puthja

Një sesion 30-minutësh i puthjeve mund të dëmtojë reagimin alergjik të trupit ndaj polenit, sipas një studimi japonez që zbuloi se ka një snog relaksues tek të sëmurët.

Duke qenë ‘i qetë’ zvogëlon prodhimin e trupit tonë të histamine, e cila nga ana e vet shkakton alergjinë.

Mjalta

Mjalti përmban polen dhe disa njerëz betohen se duke ngrënë dy lugë në ditë, mund të ndërtoni një tolerancë ndaj polenit në atmosferë.

Për rezultatet më të mira, thonë përkrahësit, duhet të filloni ta përdorni dy muaj para fillimit të sezonit të polenit.

Vitamina E

Ushqimet e pasura me vitaminë E, të tilla si vezët dhe peshqit, pakësojnë rrezikun e zhvillimit të etheve të sojit, sipas një studimi të kohëve të fundit të shkollës mjekësore të Harvard-it.

Studime të tjera thonë se vitamina C mund të parandalojë prodhimin e histaminës.

Uji

Pini shumë ujë, pasi që dehidratimi mund të stimulojnë histaminat. Pini çaj të gjelbër për një efekt antihistamine./Gazeta Shneta/