Studiuesit demaskojnë tregimet popullore rreth ushqimeve të ngrira

2018-09-22 në ora 09:06

Ka shumë mite rreth ngrirjes së ushqimit në frigorifer, rreth asaj se çfarë mund të mbani të ngrirë dhe çfarë është e dëmshme.

Një e pesta e konsumatorëve gabimisht besojnë se frutat dhe perimet e ngrira përmbajnë më pak lëndë ushqyese sesa homologët e tyre të freskët.

Ekspertët kanë demaskuar një sërë mitesh rreth ushqimit të ngrir që miliona britanikë besojnë se janë të vërteta.

Një tjetër në 12 gabimisht mendojnë se ushqimi i ngrirë nuk zgjat për sa kohë që një produkt i freskët ndërsa një në dhjetë njerëz besojnë se ushqimi i ngrirë është më i shtrenjtë, shkruan Daily Mirror, transmeton Gazeta Shneta.

Pas një studimi prej 2.000 të rriturish nga Birds Eye, dietist dhe shkrimtar shëndetësor, Laura Tilt thotë se: Shumë, por jo të gjitha, ushqimet mund të përdoren derisa janë të ngrira.

” Ushqimi i ngrirë mund të jetë një shtesë e vërtetë e vlefshme për një dietë të përjavshme të familjes, pasi procesi i ngrirjes mbyllet në ‘gjërat e mira’.

“Këshilla më e mirë është të kontrolloni paketën e ushqimit për instrumente specifike për gatim dhe ngrohje.”  Ushqimet e ngrira përfshijnë: bizelet; patatet e skuqura; akulloret; fileto peshku; bukë; piza; salcice dhe pulë./Gazeta Shneta/

– Kliko këtu për t’u informuar me testin që duhet ta bëjë secila nënë shtatzënë për të konfirmuar se shëndeti gjenetik i foshnjës në ardhje është në rregull.