Tragjedia e mesditës: Prindërve iu vdes njëri nga binjakët në përqafim të tjetrit

2018-09-12 në ora 14:28

Gëzimi i nënës në binjakët u kthye në tragjedi kur ajo humbi një nga binjakët e porsalindurit këtë pasdite.

Njëzet e nëntë vjeçarja, me inicialet C.V, lindi vajzën e saj të shëndoshë, e cila humbi jetën si 11-javëshe Sapphire pasi partneri i saj vuri re se zemra e foshnjës nuk po rrahte kur e përqafonte, transmeton Gazeta Shneta.

Pasi e nxituan në spital, mjekët punuan ‘çmendurisht’ për të shpëtuar vajzën e nënës së pesë fëmijëve, megjithatë, nuk arritën ta rikthejnë në jetë.

Vogëlushja e ndjerë vdiq nga sindroma e vdekjes së papritur të foshnjave.

Njohur gjithashtu si vdekja në fëmijë, gjendja vret rreth 300 foshnja në Britani të Madhe dhe 3.500 në SHBA çdo vit./Gazeta Shneta/