Ushqimet që duhet të konsumojë dhe të mos konsumojë një nënë

2018-10-22 në ora 07:27

Gjatë shtatzënisë çdo nënë duhet të ketë kujdes në ushqimet që ajo konsumon pasi që brenda teje jeton edhe një jetë tjeter transmeton Gazeta Shneta.

Ushqimet që nuk duhet konsumuar :

Vezët e pagatuara

Mishi i papjekur mirë

Alkooli

Peshku i gjallë dhe sushi

Sasia e madhe e kafes (mbi 150mg në ditë)

Ushqimet që duhet konsumuar :

Avokado

Perime me gjethe jeshile

Arra

Kos

Tërshëra

Mish i pjekur mirë

Peshku me përmasa të vogla./Gazeta Shneta/.

– Kliko këtu për t’u informuar me testin që duhet ta bëjë secila nënë shtatzënë për të konfirmuar se shëndeti gjenetik i foshnjës në ardhje është në rregull.