Ushqimet që ndikojnë në bukurinë tuaj

2017-04-12 në ora 21:11

Ekspertët kanë treguar se bukuria juaj ndikohet edhe nga ushqimi që hani.

Djathi është njëri ndër ushqimet i cili është i pasur me kalcium, komponim ky i cili ndikon në rritjen e flokëve dhe butësinë e tyre shkruan DailyMail, transmeton gazetashneta.

Gjithashtu edhe spinaqi ka ndikim në flokët tuaj, i cili e parandalon rënien e tyre dhe i mban ato në gjendje të shëndetshme.

Ushqimet si avokado, jogurti i frutave dhe vaji i ullirit mund të ndikojnë pozitivisht në lëkurën tuaj./Gazeta Shneta/