Vaji kastor, magjik për shëndetin

2017-03-20 në ora 09:04

Nëse keni dhimbje shpine, qafe apo kyçesh mund të praktikoni një kurë të re nga vaji kastor.

Vaji kastor ka edhe të tjera përfitime shëndetësore, pasi qetëson dhe relakson mendjen tuaj kur ju gjendeni në momente stresuese.

Ky vaj i cili është përdorur me shekuj në Indi, është ilaç i lirë dhe shumë i efektshëm të cilin ju duhet ta keni në shtëpi, përcjellë Klan Kosova.

Vaji kastor, është i shëndetshëm për shkak të përmbajtjes së tij të acidit yndyror, laksativ, është antiviroz dhe ka veti antibakteriale.