Vajza pesë-muajshe ‘goditet’ me vdekje nga babai i saj, me pretekstin se ajo çantë shumë gjatë natës

2017-04-20 në ora 14:29

Një baba do të përballet me 25 vjet burg pasi dyshohet se ka vrarë fëmijën e tij pesë muajshe pasi e goditi atë në fytyrë, pasi që ajo nuk ndaloi së qari.

Personi nga Peruvia Gilbert Guzman Sota, 25 vjeç, akuzohet për thyerjen e kafkës së vajzës së tij dhe vrasjen e fëmijës me një goditje të vetme në kokë shkruan gazeta The Sun, transmeton Gazeta Shneta.

Gilbert Guzman pohon se ai e kishte grushtuar vajzën e vogël në stomak dhe jo në kokë gjatë një nate pa gjumë kur fëmija po bërtiste.

Ai u raportoi te policia nga nëna e foshnjës Dilma Minga Sejuro, 24, pasi ajo gjeti fëmijën të vdekur.

Sejuro u përpiq të ndalonte burrin e tij, por fatkeqësisht nuk arriti ta ndalonte dot./Gazeta Shneta/