Vazhdon moti i nxehtë, këto janë temperaturat për ditën e sotme

2018-08-08 në ora 06:02

Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 16-19 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të lëvizin ndërmjet 30-33gradë Celsius.

Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.