Veshjet pranverore gjatë shtatzënisë, çdo gjë që ju nevojitet

2018-04-15 në ora 15:22

Pranvera mund të jetë koha më e bukur e vitit për të qenë shtatëzënë, nuk është shumë nxehtë dhe as shumë ftohtë.

Derisa, ambienti përreth është i llojllojshëm, dhe ju mund të keni veshje të lehta dhe që ju kënaqin duke ju mbajtur rehat.

Prandaj, gjatë kësaj kohe ju duhen edhe rrobat më të përshtatshme duke filluar nga:

-Xhinse të maternitetit

Kjo ka të bëjë me shumë opsione për xhinse të lindjes, siç janë xhinset e rregullta, me nivele të ndryshme të shtrirjes, me ngjyra të ndritshme dhe me një gamë të gjerë të çmimeve të volitshme, transmeton Gazeta Shneta.

-Veshje e punës

Një xhaketë e lehtë për ta hedhur krahëve nëse ndjeni ftohtë është perfektë gjatë kësaj kohe. Nëse shihni një xhaketë të maternitetit që ju pëlqen në fillim të sezonit atëherë ja vlen ta keni.

-Shallë dhe rripa

Dyqanet e maternitetit, janë dyqane me shitje me pakicë dhe janë të mbushura me aksesorë të ndryshëm, mund të keni edhe rripa të bukur që mund të vendosen rreth belit tuaj.

Poashtu një pjesë e rëndësishme e veshjeve janë edhe këpucët, ku preferohen të jenë të rrafshëta në mënyrë që të kujdeseni sa më shumë për beben tuaj./Gazeta Shneta/