Zbulohet qeni më i rrallë dhe më i lashtë në botë (Video)

2017-04-24 në ora 15:24

Hulumtuesit nga Gunia e Re kanë gjetur vendndodhjen e më së paku 15 qenve të egër. Ky është zbulimi i parë i konfirmuar në më shumë se gjysmë shekulli. Qenët e egër malorë të Guinesë së Re janë raca më e lashtë dhe primitive në botë shkruan Business Insider, transmeton Gazeta Shneta.

Shikoni videon më poshtë./Gazeta Shneta/