Edhe sot mot me shi, ja kur rikthehen ditët me diell

2017-10-25 në ora 07:08

Edhe sot do të vazhdojë të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe i ftohtë, me erë, me mundësi edhe për riga lokale shiu.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie të ndjeshme, me minimale që do të zbresin nga 10C deri në 3C, ndërsa maksimalet në 14C deri 7C.

Ndërkaq, nga dita e enjte pritet përmirësim i motit, me vranësira të pjesshme dhe intervale me diell.

Nga dita e enjte maksimalet do të shënojnë rritje deri në 18C.

Era do të fryjë mesatarisht e fuqishme dhe fuqishme kryesisht nga krahu verior 4-14m/s. Shtypja atmosferike do të zbres nën vlera normale.