Rezultatet e fundit: Shtatë viktima dhe 564 raste pozitive me Covid-19 brenda 24 orëve

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka bërë të ditur se nga 3,192 testime të kryera janë konfirmuar 564 raste pozitive me Covid-19. Fatkeqësisht, në 24 orët e fundit...

Këto janë pyetjet e zakonshme që mund t’i dëgjoni gjatë shtatzënisë

Përgjatë nëntë muajve të shtatzënisë, gratë shtatzëna do të përjetojnë emocione, gëzime e momente të veçanta. Së bashku me këto të mira, shpesh gratë shtatzëna rrethohen edhe nga pyetjet e zakonshme që në disa raste mund të jenë të padëshiruara shkruan BellyBelly, transmeton GazetaShneta. Mësoni më shumë rreth komplikimeve gjatë shtatzënisë KËTU Ndër pyetjet...

Ja pse duhet praktikuar meditimin

Mbajtja e një peshe konstante dhe menaxhimi i një diete të shëndetëshme është bërë kohëve të fundit një fenomen i rëndësishëm. Rëndësia e mbajtjes së kontrollit mbi...

Jeta

Niveli i Ndotjes së Ajrit