Gruaja që humbi 200 kilogram, nuk do ta besoni se si duket tani (FOTO)

2017-05-06 në ora 17:42

Dy vjet më parë, Nikki Webster kishe 280 kg.

Tani, gruaja amerikane ka humbur 200 kg dhe ka zbuluar trupin e saj të ri në emisionin televiziv amerikan “Life: Where Are They Now”?

“Trupi im është në dhimbje, e urrej. Por e them këtë me vete. Ushqimi është një varësi për mua dhe varësia ime po më vras, “tha Nikki kur ajo u shfaq për herë të parë në shfaqje, transmeton Gazeta Shneta.

Një vit e gjysmë pasi ajo filloi të ndryshojë stilin e saj të jetesës, Nikki iu nënshtrua operacionit për heqjen e lëkurës për herë të katërt.

Megjithatë, kishte komplikime dhe Nikki nxitoi përsëri në spital me gjakderdhje të brendshme. Mjekët e rregulluan këtë dhe Nikki u lejua të shkonte në shtëpi.

Tani, Nikki peshon vetëm 87 kg dhe e shpërbleu veten duke blerë disa xhinse./Gazeta Shneta/