Instituti parashikon ngritje të temperaturave

2017-10-26 në ora 07:22

Instituti Hidrometeorologjik të Kosovës ka bërë të ditur se sot mbi vendin tonë do të ketë ngritje graduale të temperaturave maksimale dhe intervale me diell.

Temperaturat në nivel vendi do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi deri 12m/s.