Ja detajet e aksidentit të sotëm me tre të vdekur

2017-02-25 në ora 22:23

Policia e Kosovës ka dalë me një njoftim për media pas aksidentit të komunikacioni që la të vdekur tre persona në magjistralen Ferizaj-Kaçanik.

Sipas policisë, ngasësi i mjetit transportues Rr. Q kaloi shiritin e kundërt dhe e goditi automjetin me tre viktimat.

“Në një aksident trafiku të ndodhur sot rreth orës  13:21 në  fshatin Rakaj, kanë humbur jetën tre persona. Rasti ka ndodhur në rrugën magjistrale Ferizaj-Kaçanik në afërsi të fshatit Rakaj, ku sipas raporteve të para, ngasësi i automjetit transportues me targa lokale,  Rr.Q. ( m/sh/k  50 vjeç), i cili ishte duke qarkulluar në relacionin Ferizaj-Kaçanik,për shkaqe ende të panjohura, kalon në shiritin e kundërt të qarkullimit dhe godet automjetin e udhëtarëve i cili ishte në përballëkalim , me ç’rast  ngasësi E.I.(m/sh/k/ 40 vjeç) dhe dy pasagjerët J.I.(m/sh/k 66 vjeç) dhe N.I. (f/sh/k 66 vjeç) pësojnë lëndime vdekjeprurëse, të cilat janë konstatuar nga mjeku në vendin e ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sipas policisë, lëndime serioze pëson  edhe ngasësi i automjetit transportues i cili dërgohet në QKUK Pishtinë për tretman mjekësor.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, i cili ishte në vendin e ngjarjes, trupat e pajetë të viktimave dërgohet për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Hetuesit policorë në bashkëpunim me Prokurorin e Shtetit janë duke i zhvilluar hetimet lidhur me rastin. /Gazeta Shneta/