Kardiologu Agim Krasniqi i ‘rreket’ politikës, Fatmir Limaj ia huq keq me të

2019-08-30 në ora 17:36

Kardiologu i QKUK’së, Agim Krasniqi, i është bashkuar politikës.

Krasniqi është bërë pjesë e partisë së Fatmir Limajt, Nisma Socialdemokrate. Por, kreu i kësaj partie bëri një gabim trashanik.

Në postimin e bërë në Facebook, Limaj, ia huqi emrit të doktorit, duke e quajtur Avni.

“Trendit të ardhjeve në familjen tonë politike sot iu bashkua edhe doktori nga Klina, Avni Krasniqi. Prof. Dr. Krasniqi ka përfunduar specializimin dhe doktoraturën në Bukuresht, ku edhe ka punuar për shumë vite. Që 12 vjet është kthyer dhe punon në Kosovë. Ne kemi nevojë shumë për ekspertizën e çmuar të doktorit. Me doktorin do të jemi më të fuqishëm në Klinë dhe Kosovë. Nisma Socialdemokrate është mundësi e mirë për të gjithë profesionistët shëndetësorë, që së bashku të angazhohemi fuqishëm për t’i jetësuar politikat tona shëndetësore, që në fokus kanë shëndetin e qytetarëve të Kosovës. Ardhjet e reja janë dëshmia më e mirë se Nisma Socialdemokrate është në rrugë të drejtë dhe personalitete të fushave të ndryshme po zgjedhin Nismën për ta dhënë kontributin e tyre, për ç’gjë edhe ndihemi krenarë”, ka shkruar Limaj në Facebook.

Ai e ka edituar postimin duke e përmirësuar lapsusin. /Gazeta Shneta/

Postimi i parë i Fatmir Limajt
Postimi i përmirësuar i Fatmir Limajt