Kjo mund të jetë arsyeja kryesore përse fëmija juaj nuk rresht së qajturi

2017-05-02 në ora 18:16

Shumë prindër të rinj përpiqen të kuptojnë se pse fëmija i tyre nuk ndalon së qari.

Nëse po përpiqeni të gjeni një metodë që kryen punë për ju, ju duhet të shikoni se sa i lumtur jeni në marrëdhënien tuaj shkruan DailyMail, transmeton Gazeta Shneta.

Një studim i ri tregon se lumturia e një nëne në një marrëdhënie dhe niveli i mbështetjes sociale mund të luajë një rol në dhimbje barku në foshnjat e tyre.

Gjetjet tregojnë se baballarët mbështetës u japin partnerëve të tyre një rol të rëndësishëm në rrezikun e dhimbjes së barkut të fëmijëve të tyre.

Dhe ndoshta çuditërisht, nënat e vetmuara duket se kanë rrezikun më të vogël për të pasur një fëmijë me dhimbje barku./Gazeta Shneta/