Ky është moti për vikend

2017-03-31 në ora 07:05

Në fundjavë parashihet të mbajë mot i butë dhe kryesisht me diell, përcjell Gazeta Shneta.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 3C deri në 5C, e ato maksimale nga 18C deri në 20C.

Era do të fryjë mesatarisht nga veriu-verilindja 2-10m/s, e në fundjavë e lehtë nga juglindja 2-5m/s.

Shtypja atmosferike do të luhatet mbi vlera normale.

Të shtunën më 1 prill, era do të fryjë nga Juglindja. Moti gjatë gjithë ditës do të jetë kryesisht me diell.

Të dielën, më 2 prill, era do të fryjë nga Juglindja. Gjithashtu, edhe të dielën moti do të jetë i butë dhe gjatë ditës do të jetë kryesisht me diell. /Gazeta Shneta/