Nëna e postoi fotografinë e djalit të sulmuar me sëpatë nga kosovari (Foto)

2017-03-11 në ora 16:45

Gjendja shëndetësore e njërit prej viktimave të sulmit të së enjtes në Dusseldof të Gjermanisë, të cilin e kreu një kosovar, është e rëndë.

Kështu të paktën njofton nëna e njërit prej të lënduarve përmes rrjetit social Facebook.

“Ky është djali im Domenico i shtrirë në kujdesin intensiv në spital universitar … sulm në Dusseldor në një stacion hekurudhor qendror. E goditën atë në kokë nga prapa me një sëpatë. Ai kishte një operacion të gjatë. Mediat po hedhin gjithçka poshtë. Ndjehuni të lirë për të ndarë këtë, kjo është keq dhe e pakuptueshme”, ka shkruar Claudia Letizia që thotë se është nëna e djalit që u sulmua nga kosovari.

Kujtojmë se dorasi është arrestuar dhe i njëjti thuhet se ka probleme psikike. Ai e ka pranuar para policisë se sulmin e kreu vetë. Ai la të lënduar 9 persona. /Express