Parashikimi i motit për këtë javë

2018-06-04 në ora 06:26

Ky është moti që do të mbizotërojë këtë javë në Kosovë.

Meteorologët parashohin që dita e sotme të fillojë me vranësira të pjesëshme, të cilat me kalimin e kohës do të marrin karakter zhvillimi e të sjellin edhe reshje shiu, që vende-vende mund të kalojnë edhe stuhi.

Temperaturat do të sillen në mes 14 e 27 gradë Celsius.

Edhe nesër parashihet të mbajë mot i ngjashëm: pritet që dita të fillojë me vranësira të pjesëshme, kurse në orët e pasditës  mund të ketë edhe rrebeshe lokale shiu. Temperaturat do të sillen në mes 15 e 27 gradë Celsius, shkruan rtv21.tv

Gjykyar sipas ecurive sinoptike, në pjesën e parë të kësaj  jave do të kemi mot jostabil: vranësira të pjesëshme, të cilat kryesisht në orët e pasditës do të jenë më të theksuara dhe mund të sjellin reshje lokale shiu, por kuptohet do të ketë edhe perioda kohore me diell.

Temperaturat do të sillen në mes 13 e 28 gradë Celsius./21Media