QKUK-ja reagon pas rastit të tmerrshëm që ndodhi dje në Gjinekologji

2017-04-07 në ora 08:32

Pas lindjes në pllaka të një nënë në ditën e djeshme në Klinikën e Gjinekologjisë në Prishtinë, ka reaguar zyra e drejtorit të SHSKUK’së.

Kjo e fundit njofton se kanë filluar hetimet për të zbardhur detajet se si ka ndodhur rasti, transmeton Gazeta Shneta.

Njoftimi i QKUK’së:

“Zyra e drejtorit të përgjithshëm e Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK) njofton se ka nisur hulumtimin lidhur me një rast të dyshimtë në Klinikën  Obstetrike Gjinekologjike .

Drejtoria e Përgjithshme  e SHSKUK-së,  ka kërkuar deklaratë me shkrim nga menaxhmenti  i Klinikës Obstetrike Gjinekologjike,  duke kërkuar sqarim,  informacione  dhe hulumtim të detajuar në lidhje me rastin, të gjeturat dhe  përgjegjësinë eventuale.

Poashtu, janë kërkuar  deklaratat nga shefi i ndërrimit, mjekët, shefi i sallës, mamive apo të gjithë personave  të tjerë që lidhen me rastin në fjalë”. /Gazeta Shneta/