Raporti i Gjinekologjisë, dje u kryen 16 lindje

2017-05-02 në ora 08:02

Në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK, gjatë ditës së djeshme janë kryer 16 lindje.

Gjatë 24 orëve, në jetë kanë ardhur 7 meshkuj dhe 9 femra, raporton Gazeta Shneta.

Nga 16 nëna sa kanë lindur, tri prej tyre kanë sjellë beben në jetë me prerje cezariane. /Gazeta Shneta/