Sot, mot me diell dhe pjesërisht vranët

2017-05-11 në ora 06:16

Mos me diell dhe pjesërisht i vranët pritet të mbizotërojë sot në Kosovë.

Siç bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin do nga 5-11 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-23 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi deri 5m/s.