Sot mot me diell e vranësira

2017-04-05 në ora 07:43

Mot me diell dhe me vranësira do të përfshijë vendi gjatë ditës së sotme. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit mesatar, kurse vende-vende reshjet do të jenë në formë rrebeshi.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 13-20 gradë Celsius. Shtypja atmosferike është paraparë të ngritët nga pjesa e dytë  e javës.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi deri të enjten, ndërsa më tej era do ta ndërrojë kahun nga verilindja ku shpejtësia e saj mund të arrijë deri 11 m/s.