Sulm me eksploziv në Suedi, plagoset infermierja Ariana Haradinaj

2018-01-03 në ora 08:44

Infermierja Ariana Haradinaj, e cila është vajza e veprimtarit Nasim Haradinaj, është plagosur ditën e djeshme pas një sulmi me eksploziv në Suedi në qytetin Helsingborg.

Ariana e cila punon si infermiere në këtë qytet dhe është duke u përgatitur për studime, mbeti e lënduar nga ky sulm.

Mediat kanë raportuar se pas trajtimit në spital, policia suedeze e ka strehuar Arianën në një vend të sigurt.

KosovaPress ka kontaktuar prindin e Arianës, Nasim Haradinaj i cili është është pyetur nëse sulmi ndërlidhet me veprimtarinë e tij politike.

Haradinaj nuk ka dashur të komentojë nëse ky akt lidhet me veprimtarinë e tij. Ai ka thënë se pret të hetohet rasti nga policia.