Temperatura të larta do të mbizotërojnë edhe javën e fundit të muajit korrik

2022-07-24 në ora 22:09

Mot i nxehtë do të mbizotërojë edhe në javën e fundit të muajit korrik. Nga mesi i javës pritet të ketë rrebeshe të shiut, me bubullimë.

Temperaturat minimale në këtë javë do të jenë 18C e 22C, kurse maksimalet mes 32C e 36C shkruan Prishtina Weather, transmeton Gazeta Shneta.

“25.07 – Nxehtë, kryesisht me diell.

26.07 – Kryesisht me diell e shumë nxehtë.

27.07 – Mbetet nxehtë, kryesisht me diell.  Pasdite më vonë priten edhe zhvillime të rrebesheve me bubullima.

28.07 – Nxehtë dhe zagushi, me diell e vransira.  Pasdite rrebeshe shiu me bubullima.

29.07 – Kryesisht me diell e nxehtë.”, thuhet në njoftim. /Gazeta Shneta/