12-vjeçari e vrau vëllain bebe me thikë, ai tha: Dua të rri me nënën

2017-05-27 në ora 07:53

Një 12-vjeçar e vrau vëllain e tij gjashtë muajsh duke e therur me thikë 17 herë dhe duke ia prerë dorën e tij të majtë.

I riu shkoi në polici më 19 janar të vitit të kaluar duke iu thënë oficerëve se e ka therur me thikë vëllain, transmeton Gazeta Shneta.

Policët arritën në shtëpinë e tij së bashku me nënën dhe gjetën foshnjën e gjakosur në shtrat.

Gjykata tha se djali vuante nga një çrregullim i tipit të autizmit i quajtur ‘Aspergers’ dhe kishte pasur një edukim të tmerrshëm.

Kur ai ishte pyetur nga policia pse e kishte bërë këtë veprim, djali ishte përgjigjur: Dua të jem me nënën. /Gazeta Shneta/