23 raste të vdekjes dhe 424 qytetarë të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

2021-09-12 në ora 15:02

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 8,270 testime të kryera janë konfirmuar 424 raste pozitive me Covid-19.

Në 24 orët e fundit janë raportuar 23 raste të vdekjes nga Covid-19 shkruan Gazeta Shneta.

Në anën tjetër, 1,324 qytetarë e kanë mposhtuar Covid-19, kurse numri i rasteve aktive në vendin tonë ka arritur në 17 mijë e 625.

Mes tjerash, MSh-ja bën të ditur se në 24 orët e fundit janë dhënë 18,214 doza të vaksinës, kurse 357,197 qytetarë janë vaksinuar plotësisht./Gazeta Shneta/