24 raste të vdekjes dhe 357 qytetarë të infektuar me Covid në 24 orët e fundit

2021-09-14 në ora 15:06

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 7,027 testime të kryera janë konfirmuar 357 raste pozitive me Covid-19.

Poashtu, në 24 orët e fundit janë raportuar 24 raste të vdekjes nga Covid-19 shkruan Gazeta Shneta.

Në anën tjetër, 1,498 qytetarë e kanë mposhtuar Covid-19, kurse numri i rasteve aktive në vendin tonë ka arritur në 15 mijë e 835.

Mes tjerash, MSh-ja bë ntë ditur se në 24 orët e fundit janë dhënë 20,144 doza të vaksinës, kurse 369,033 qytetarë janë vaksinuar plotësisht./Gazeta Shneta/