Aksident i rëndë në Podujevë, vdes 4-vjeçari

2017-03-29 në ora 18:53

Një aksident me pasojë jetën e një fëmijë 4-vjeçar ka ndodhur sot në Podujevë.

Aksidenti ka ndodhur në fshatin Llugë të Llapit, kur vetura ka goditur fëmijën, i cilli nga plagët e marra ka ndërruar jetë, raporton Gazeta Shneta.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti.

“Rreth ores 18 ne fshatin lluge te Podujeves ka ndodhe nje aksident trafiku ku kane qene te perfshire nje kembesor dhe nje veture e tipit Fiat. Kembesori (4 vjec mashkull ) nuk ka mundur te perballoj plaget e mara dhe i njejti ka nderruar jete”, ka deklaruar Ahmeti.

Ajo shton se vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në qendrën emergjente në Podujevë.

“Trupi i pajet i viktimes eshte derguar ne IML per obduksion ndersa ngasesi i automjetit me urdher te prokirorit eshte derguar ne mbajtje”, ka thënë Ahmeti. /Gazeta Shneta/