Darka e varfër e mjekëve kujdestar në Spitalin e Prizrenit: Bukë, djathë e kaçik

2021-04-06 në ora 08:50

Në Spitalin Rajonal të Prizrenit mjekëve kujdestar iu është shërbyer një darkë e varfër mbrëmë.

Një mjek në këtë spital ka publikuar një fotografi të darkës ku shihet vetëm një kaçik, një copë e vogël djathë dhe disa rriska bukë, shkruan Gazeta Shneta.

“Qe darka e ‘begatshme’ e kujdestarit – infektologut në punën 24 orëshe, aq më tepër në këtë kohë pandemie. Gjykoni ju vet”, ka shkruar mjeku.

Gazeta ka raportuar edhe më parë për cilësinë e dobët të ushqimit në institucionet publike shëndetësore. /Gazeta Shneta/