Dukej si 9-muajshe shtatzënë, por mjekët shtangen pas operacionit që i bëjnë (Foto)

2017-05-22 në ora 14:29

Një 24 ­vjeçare ka shtangur mjekët pas një operacioni që i është kryer në mitër. Vajza ankohej prej dy vitesh për dhimbje të forta gjatë ciklit menstrual.

Në një eko që kishte bërë në fillim, asaj i ishte thënë se kishte një kist me madhësinë e një topi golfi në vezoren e majtë dhe se duhej ta hiqte.

Disa muaj pas operacionit ajo filloi tre ndjente sërish dhimbje shumë të forta, por pas konsultës me mjekët ata i thanë se kjo vjen si pasojë e rikuperimit të operacionit.

Vajza nga Zejlanda e Re, nuk po gjente përmirësim, e veç dhimbjeve asaj filloi t’i rritej barku, aq sa duhej sikur të ishte në muajin e nëntë të shtatzënisë./Infokusi/