Facebook ia ndalon një nëne të postoj këshilla për gjidhënie

2017-10-04 në ora 11:33

Një gjë interesante i ka ndodhur një gruaje, e cila administronte një grup që shpërndante këshilla për gjidhënie.

Një grua me emrin Kerryn Gill-Rich në Australi, është ndaluar nga facebook-u që të postoj këshilla për gjidhënie, transmeton Gazeta Shneta.

Megjithëse kjo grua thotë që këtë nismë e ka marrë vetëm për të dhënë këshilla për nënat gjidhënëse, dhe janë përgjigjur të gjithëve që kanë pyetur rreth kësaj.

Por ajo çfarë ka detyruar rrjetin social të reagojë është për shkak të postimit që kjo grua nxjerrë në foto thithkën e gjirit. /Gazeta Shneta/