Një gotë nga kjo përzierje në mëngjes dhe barku juaj do të jetë i sheshtë brenda pak ditësh

2017-09-08 në ora 06:32

Jeta e shëndetshme përfshin ushqimin e shëndetshëm dhe ushtrimin. Të gjitha aktivitetet fizike që kryejmë së bashku me ushqimin që marrim janë jashtëzakonisht të rëndësishme për shëndetin tonë.

Ne duhet të krijojmë një rutinë të shëndetshme që do t’u mundësojë organeve tona që trupi ynë të punojë siç duhet, transmeton Gazeta Shneta.

Shumë gjendje mjekësore duke përfshirë obezitetin dhe dëmtimin e organeve zakonisht shfaqen për shkak të akumulimit të toksinës.

Ajo që na nevojitet për të na ndihmuar të eleminojmë yndyrën e keqe nga trupi ynë dhe të na japë një bark të sheshtë është një pastrim i zorrës së trashë.

Këtu, ne do të ju paraqesim një përzierje të mrekullueshme natyrale që do t’ju ndihmojë të fitoni një bark të sheshtë brenda pak kohësh.

Përzierja është e bollshme në ushqyes, vitamina dhe minerale, si dhe është tepër e shijshme.

Dy përbërësit kryesorë janë papaja dhe tërshëra. Ato do të pastrojnë plotësisht sistemin tuaj tretës.

Përbërësit:

  • ½ e filxhanit bollgur, pa gluten
  • ¾ e filxhanit papaja
  • ½ e filxhanit me ujë / qumësht bajame
  • ¼ e një luge gjelle pluhur kanelle

Përgatitja:

  • Të gjithë përbërësit duhet futur në përzierëse frutash dhe duhet përzier mirë.
  • Gjithashtu, ju mund të shtoni ca mjaltë për shkak të shijës
  • Konsumoni një gotë nga kjo çdo mëngjes

Kjo përzierje është një ilaç shumë i fortë natyral, që garanton efekte të mrekullueshme kundër sëmundjeve të shumta. Përbërësit janë lehtësisht të disponueshëm dhe siç po e shihni, është jashtëzakonisht e lehtë për t’u përgatitur./Gazeta Shneta/