Gruaja që solli në jetë fëmiun e vëllait të saj

2018-01-11 në ora 07:35

Kjo është historia e rrallë që është publikuar ngaDailymail, ku 33-vjeçarja Amanda Patterson ka sjellë në jetë fëmijën e vëllait të saj. Këtu nuk bëhet fjalë për ndonjë incest, por ajo ka qenë nënë mbartëse (surrogate).

Amanda ka qenë sëbashku me nusen e vëllait Rachel kur kanë mësuar se ajo është me kancer dhe nuk mund të lindte fëmijë.

Doktori që i ka dhënë lajmin gjithashtu i ka sygjeruar që Amanda të ishte personi që do sillte në jetë fëmijë që tashmë Rachel ishte shtatëzënë me të.

Amanda pas bisedës që ka pasur me bashkëshortin, ka bindur kunatën dhe të vëllain se ajo do ishte personi ideal për të sjellë në jetë mbesën e saj.

33-vjeçarja është shprehur se lidhja me Adalyn është shumë e veçantë por jo si nënë e bijë edhe është ajo që e ka sjellë në jetë. /Gazeta Shneta