Jashtëqitja e mbetur në zorrë e bën stomakun të duket më i trashë, ja si ta eliminoni atë për një kohë të shkurtër!

2017-05-24 në ora 13:56

Dëshira e madhe e personave obez për të hequr barkun e tyre dhe provimi i çdo mënyre të mundshme është diçka e padiskutueshme!

Mënyra më e mirë dhe më e lehtë për ta arritur këtë është me ujin e kombinuar me pemë dhe perime.

Kjo recetë transformon ujin e zakonshëm në një bimë të fuqishme të yndyrës në bark! Ajo gjithashtu përmirëson dhe forcon shëndetin tuaj të përgjithshëm. Përveç kësaj përmirëson tretjen, balancon ekuilibrin tuaj dhe ka pothuajse 0 kalori, transmeton Gazeta Shneta.

Për t’u mësuar se si ta përgatitni ujin natyral, ne do t’iu tregojmë për përbërësit dhe procesin e përgatitjes:

Përbërësit:

  • 2 litra ujë
  • 1 lugë çaji xhenxhefil i integruar (i freskët)
  • 1 limon me madhësi të mesme, i prerë hollë në formë të rrathëve
  • 1 kastravec të mesëm, i prerë hollë në formë të rrathëve
  • 12 gjethe të vogla të nenexhikut

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në një shtambë të madhe (ose nësë nuk gjeni shtambë, provojeni termosin) dhe lejeni të ftohet në frigorifer gjatë natës. Pijini 4-5 gota të këtij përbërësi brenda ditës.

Ju mund ta filloni ditën me këtë pije për të pasur rezultate të mira dhe të shpejta.

Mjekët e dietave thonë se konsumi i rregullt i këtij uji, së bashku me aktivitetin e moderuar fizik, mund të shkrijnë yndyrën e barkut dhe mund t’iu ndihmon në lehtësimin e barkut të fryrë.

Vërejtje : NUK PREFEROHET TË PËRDORET NGA NËNAT QË JANË NË MUAJT E SHTATZËNISË OSE JANË DUKE DHËNË GJI, E AS NGA ATA PERSONAT QË JANË ALERGJIK NGA PËRBËRËSIT QË KEMI CEKUR MË LARTË!

/Gazeta Shneta/