Kirurgët heqin lapsin nga gjoksi i djalit pas aksidentit të çmendur që gati e vrau atë

2017-05-02 në ora 17:11

Një djalë pesëvjeçar thuhet se ishte më pak se një milimetër nga vdekja, pasi një laps kishte shtrënguar gjoksin e tij dhe kishte ngushtuar një arterie të madhe në zemrën e tij. Djali, emri i të cilit nuk u zbulua nga Asia Wire, thuhet se aksidentalisht iu kishte futur në gjoks, me tendencë loje.

Prindërit e tij e çuan atë në spitalin e Lianjiang pranë shtëpisë së tyre në provincën Guangdong të Kinës Jugore. Pastaj, kirurgët hiqën me kujdes lapsin, i cili ishte 1 milimetër larg shkaktimit të një dëmi fatal shkruan Fox News, transmeton Gazeta Shneta.

Dai Ming, kreu i departamentit të kirurgjisë kardiotorakale, tha për Azi Wire se maja e lapsit shpërtheu venën e madhe që bart gjakun nga zemra në pjesë të tjera të trupit. Ming tha se prindërit e djalit vepruan heroikisht në kërkimin e ndihmës dhe jo në përpjekjet për të hequr lapsin në shtëpi./Gazeta Shneta/