Kjo është gjendja shëndetësore e bebes së braktisur në Prishtinë

2017-06-30 në ora 11:50

Policia e Kosovës raporti gjatë ditës së djeshme se kishte gjetur një foshnjë të braktisur në rrugën “Qazim Bajraktari” në Prishtinë.

Flora Ahmeti, zëdhënëse e PK-së tha se foshnja e gjinisë femërore e posalindur, është dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, shkruan Gazeta Shneta.

Gjendja shëndetësore e bebes është e mirë dhe po trajtohet në QKUK.

Këtë e ka bërë të ditur për Gazeta Shneta, ushtruesi i detyrës së Drejtorit të Klinikës së Neonatologjisë, Dr. Xhevdet Gojnovci.

“Foshnja është e posalindur dhe gjendja e saj shëndetësore është stabile”, ka deklaruar Gojnovci.

Pas braktisjes së foshnjës, Policia ka arritur ta identifikojë edhe nënën e saj.

Për momentin ajo gjendet në klinikën e Gjinekologjisë.

Drejtoresha e kësaj klinike, Dr. Myrvete Paçarada, ka thënë se gjendja e nënës është e mirë porse nuk dihen arsyet e braktisjes. /Gazeta Shneta/